Участник:Мария

Материал из ShoutWiki
Перейти к: навигация, поиск

Категорія:ЛугаВікі

1.jpeg

Назва проекту[править]

Комп'ютер та його дії на поведінку та психологію дитини

Мета створення проекту[править]

Формувати уявлення про шкідливий вплив комп'ютера на здоров'я дитини; ознайомити дітей з правилами безпечного користування комп'ютерною технікою; розвивати свідоме ставлення до ймовірних наслідків неправильного користування мультимедійними засобами; виховувати дбайливість та увагу до власного життя і здоров'я.

Опис проекту[править]

Сьогодні комп’ютери стали повсякденністю, так що сучасній дитині можна лише позаздрити: їй не потрібно перебудовуватися. Вона вже зростає в середовищі, де комп’ютер така ж звична і буденна річ, як електричне освітлення, автомобілі, телевізори або мобільні телефони. Для батьків, педагогів комп’ютер може стати головним болем, адже він не такий безпечний, як видається на перший погляд.

  Деякі батьки категорично відкидають «комп’ютерну» форму проводження вільного часу дитини, деякі не забороняють сидіти за комп’ютером, але постійно відчувають внутрішню тривогу: дитина допізна сидить за монітором, мало спілкується з однолітками, рідко буває на вулиці.
  Постійне перебування у «віртуалі» шкодить розвитку дитини, у тому числі інтелектуальному та емоційному. Так, з одного боку, дитина втрачає інтерес до самостійного мислення, читання, ручної праці, стає пасивним споживачем інформації, як кажуть «рабом Інтернету», а з іншого – деякі діти використовують Інтернет як бібліотеку і джерело інформації.
  Комп’ютер не дає дитині повноцінного спілкування з однолітками або повністю його замінює. Деяким дітям, що мають складнощі в спілкуванні з однолітками в реальному світі, комп’ютер дає можливість знайти у віртуальному світі співбесідника і навіть друга.
  Комп’ютер перестав бути просто засобом для зберігання й передачі надвеликих обсягів інформації, він перетворився на сферу життя величезної кількості людей. Комп’ютер полегшує наше існування, допомагає знайти необхідну інформацію, не виходячи навіть за межі власної кімнати. Але, як і кожне явище, кожна річ – це єдність протилежностей, тому його вплив на людину має як позитивні, так і негативні наслідки:
 • положення сидячи протягом тривалого часу;
 • електромагнітне випромінювання;
 • перевантаження суглобів кістей рук;
 • підвищене навантаження на зір;
 • стрес у разі втрати інформації;
 • порушення мовлення;
 • імпульсивність;
 • ситуативність поведінки;
 • відсутність ініціативи;
 • несамостійність;
 • стереотипність мислення;
 • слабка орієнтованість на майбутнє.

Вік учнів, клас[править]

Студенти 2 курсу, спеціальності Організація виробництва

Стислий опис проекту[править]

На сьогоднішній день використання комп’ютера дитиною будь-якого віку повинно супроводжуватися постійною увагою і супроводом батьків. Тільки постійний контроль, довірливі стосунки між дитиною і батьками зможуть забезпечити виховання критичності мислення і можливість усвідомлення корисної та негативної інформації.
Тому наш проект дає можливість зрозуміти, наскільки серйозно, в подальшому, постійне користування компютером, може негативно вплинути на вашу дитину.

Опитування в Padlet[править]

 1. Публікація проекту [1]

Відомості про автора[править]

Ім'я, прізвище[править]

Шинковенко Ірина, Голуб Марія.

Фах, навчальний предмет[править]

Інформатика

Навчальний заклад[править]

ДВНЗ "Кіровоградський будівельний коледж"

Місце проживання[править]

м. Кропивницький

Контактні данні[править]

irinashynkovenko@gmail.com